5 Led

Jaký byl váš rok 2013 – Jan Tománek

Odpovídá : Jan Tománek, cyklistika handbike„Uplynulá závodní sezóna byla jak na houpačce. Slibně rozjetá zimní příprava a STOP – zlomenina IV. žebra. Návrat do plného tréninkového zatížení, skvělá příprava na Lanzarote, Mallorce a Istrii, jejíž účinnost potvrdily i výkonnostní testy. Znovu STOP – dekubit pod sedací kostí a znovu dlouhá rekonvalescence. Po téměř dvou měsících jsem se znovu vrátil do plného tréninkového zatížení a nedlouho po tom jsem naskočil i do rozběhnuté sezóny. Vzhledem k tréninkovému výpadku se mi dařilo poměrně dobře, ale chyběla mi lehkost jako na jaře během přípravy. Vybojoval jsem mistrovský double, vyhrál jsem EP na Strahově a na MS jsem skončil těsně pod hranicí Top10. Třešničkou na dortu a krásným a emotivním zážitkem bylo dokončení a 3. místo 70.3 Ironmana na Lanzarote v kategorii handicapovaných.“